За първи път от осем години Манчестър Юнайтед е лидер в класирането

Манчестър Юнайтед вече е начело във Висшата лига на Англия по футбол за първи път от осем години, след като победи с 1:0 като гост Бърнли в отложен мач от първия кръг.

Публикувана: 13 Jan 2021 05:58
Обновена: 08 May 2024 07:16
Прочетена: 611

Тимът има 36 точки - с 3 повече от втория Ливърпул, а през уикенда предстои мач между двата тима в Ливърпул. Единствения гол реализира Пол Погба в 71-ата минута. Системата за видео повторения (ВАР) няколко пъти ощети Манчестър Юнайтед.

В 28-ата минута гостите организираха контраатака, при която Единсон Кавани имаше възможност да излезе на чиста позиция, но бе фаулиран от Брейди пред наказателното поле. Съдията Кевин Френд отсъди нарушение и показа жълт картон на играча на Бърнли.

Американската ТВ мрежа FX започва снимки на сериен филм за пънк идолите “Sex Pistols”

ВАР обаче прегледа ситуацията дали Брейди не е бил последен в защитата и не трябва да получи червен картон. Видео асистентите обаче върна и предишната ситуация, от която започна контрата на "червените дяволи".

Тя бе пред в тяхното наказателно поле, където Люк Шоу влезе остро срещу Гудмундсон в борба за топката. В крайна сметка бе отсъдено нарушение за Бърнли и показан жълт картон на Шоу. Това анулира последващата ситуация с Кавани.

ЕС готви контрол за социалните медии

В 36-ата минута Магуайър прати топката във вратата на домакините, като засече с глава центриране на Шоу от фал. Попадението обаче бе отменено заради това, че капитанът на Юнайтед натисна в гръб Ерик Питърс при борбата за високата топка.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед - Оле Гунар Солскяер, коментира: „Няма как да не съм доволен, когато печелим трите точки. През първите 30 минути не играхме много добре, но след това ВАР ни вдъхна живот.

Канадка изведе приятеля си на кучешки повод, за да заобиколи локдауна

Резултати от 18-ия кръг:

Шефийлд - Нюкасъл  1:0

Уулвърхемптън - Евертън  1:2

С този успех Евертън излезе на четвърто място с 32 т., колкото има и третият Лестър.

Борис Джонсън заяви, че страната му е "в надпревара с времето"