“Лисиците” излъгаха и Саутхемптън, имат преднина от 7 точки на върха

Публикувана: 03 Apr 2016 16:15
Обновена: 29 Apr 2024 08:05
Прочетена: 517

Лестър продължава да мечтае за титлата, която изглежда все по-близко. “Лисиците” постигнаха четвъртата си поредна победа с 1:0 - този път над Саутхемптън.

Победното дело бе дело на капитана на тима Уес Морган, който се разписа с глава в 38-та минута. Малко след това феновете на стадиона започнаха да скандират: “Ще спечелим титлата!”.

Иначе малко преди това Садио Мане бе тествал рефлексите на Каспер Шмайхел, а игра с ръка на Дани Симпсън в наказателното поле на домакините не бе отчетена от главния съдия.

Симпсън направи невероятен пропуск в 71-та минута, когато получи прекрасно подаване от Джеймс Варви, но вместо да вкара на опразнената врата, би в тялото на Фрейзър Форстър. Гостите имаха претенции за още една неотсъдена дузпа, когато след силно центриране на Чарли Остин топката се удари в ръката на Роберт Хут, но реферът отново не реагира.

В крайна сметка тимът на Клаудио Раниери устиска крехката си преднина и взе много важни три точки. С тях “лисиците” остават на върха в класирането, като имат 69 точки. Тотнъм е на втора позиция с 62, а Арсенал е трети с 58.