Луис Суарес отстреля "дюшекчиите", Байерн с минимална победа над Бенфика

Публикувана: 05 Apr 2016 21:38
Обновена: 04 May 2024 17:21
Прочетена: 759

Барселона проспа едно полувреме, но все пак обърна резултата от 0:1 до 2:1 в първия четвъртфинал в Шампионската лига срещу Атлетико Мадрид. Дни след изненадващата загуба у дома от Реал Мадрид хората на Луис Енрике проспаха първите 45 минути.

Те пък бяха особено бурни за нападателя на Атлетико Фернандо Торес. “Ел Ниньо” смълча “Ноу Камп” в 25-та минута, когато мушна топката между краката на Андре Тер Щеген и направи 1:0 за столичани. Това бе 11-ти гол за Торес в 15-те му мача срещу Барселона.

Само 10 минути по-късно обаче Торес направи голяма глупост и спъна агресивно в центъра на терена Серхио Бускетс. Реферът реагира мигновено и изгони нападателя с втори жълт картон.

Барса показа истинското си лице след почивката. Атаките на каталунците вече бяха далеч по-опасни и още в началните минути Лео Меси показа гениалността си. Аржентинецът си спря топката на гърди и я оправи със задна ножица към вратата. Тя обаче мина на сантиметри от страничната греда. Неймар пък разтресе горната с хубав фалцов удар, а малко след това Ян Облак трябваше да спасява по още един прекрасен шут на бразилеца и Меси.

Натискът на домакините не спираше и в 63-та минута Луис Суарес изравни. Уругваецът се разписа отблизо след подаване на Жорди Алба за 1:1. В 74-та минута Ел Пистолеро реализира за втори път. Суарес намери с глава хубаво центриране на Дани Алвеш отдясно и вкара 45-то си попадение от 45 мача този сезон.

До края домакините не спряха да атакуват, но нов гол не падна. Така интригата се запазва и за реванша на “Висенте Калдерон”. Треньорът на Барса Луис Енрике пък запази перфектния си актив в мачовете срещу Атлетико - 7 победи от 7 двубоя.

В другия четвъртфинал тази вечер Байерн Мюнхен победи с 1:0 у дома Бенфика. “Баварците” имаха предимство през целия мач, но не успяха да реализират повече голове. А единственият им падна още във втората минута, когато Артуро Видал се разписа с глава след центриране отдясно. Така халфът стана първият чилиец с 10 гола в Шампионската лига.