Вратарят на Реал пред рекорд в Шампионската лига

Кейлор Навас е със 720 минути без допуснат гол

Публикувана: 06 Apr 2016 13:01
Обновена: 04 May 2024 17:21
Прочетена: 559

Вратарят на Реал Мадрид Кейлор Навас се доближи до рекорда на Йенс Леман от последователни минути без допуснат гол в Шампионската лига. Бившият страж на Арсенал направи постижението си в 10 поредни мача през 2006 година.

Във финала през същата година обаче германецът беше изгонен в 18-та минута, без да допусне гол, а през следващия сезон все пак го разпечатаха. Хамбург вкара късен гол за 2:1 срещу Арсенал в Германия и така Леман приключи серията си на 853 минути.

В момента Навас има 720 поредни минути без гол и може да подобри постижението на Леман, ако Реал запише „сухи“ мрежи в двата четвъртфинални сблъсъка с Волфсбург. Първият е довечера в Германия.

„Вълците“ обаче не успяха да вкарат гол само в един домакински мач този сезон – срещу Байерн Мюнхен. Реал пък допусна попадения само в един мач този сезон – при победата с 4:3 у дома над Шахтьор Донецк, но тогава на вратата пази вторият вратар на тима Кико Касия.

Леман пък бе подобрил постижението на Едвин ван дер Саар от 657 минути без гол през сезон 1995/1996.