“Червените” на крачка от финал за Купата след 2:0 в Стара Загора

Публикувана: 06 Apr 2016 19:08
Обновена: 16 May 2024 21:02
Прочетена: 547

ЦСКА продължава да е голям отбор дори да играе във “В” група. “Червените”, които се водят със статут на аматьори, надиграха и победиха с 2:0 един от най-стабилните отбори в елита ни Берое и то в Стара Загора. Успехът доближи ЦСКА на 90 минути до немислимото - финал в турнира за Купата на България. Реваншът на “Българска армия” на 20 април се очертава да бъде повече от впечатляващ.

ЦСКА обаче се чувстваше като домакин и тази вечер, на повече от 215 километра от София. Близо 5000 фенове на “червените” бяха изминали разстоянието и създадоха прекрасна атмосфера за футбол. Част от тези на Берое пък напуснаха стадиона далеч преди края на мача.

Двубоят започна по прекрасен начин за ЦСКА. “Червените” направиха 1:0 още в 5-та минута, когато Илко Пиргов отби коварен удар на Преслав Йорданов, а Самир Аясс добави отблизо прати топката под гредата.

Берое натисна, но “червените” се браниха добре. Двама от защитниците на гостите Милен Кикарин и Божидар Чорбаджийски пък получиха жълти картони. Тимът на Петър Хубчев изпитваше сериозни трудности с това да създаде нещо пред вратата на ЦСКА, докато на отсрещната страна бе далеч по-интересно.

Станислав Маламов се размина на сантиметри от това да остане сам срещу Илко Пиргов, а главният съдия пренебрегна мнението на един от помощниците си, който сигнализира за фаул срещу Преслав Йорданов. А нападателят излизаше сам срещу Пиргов. В 37-та минута Йорданов нацели горната греда след хубаво центриране Кирил Динчев отдясно. Малко след това и Маламов изпусна от изгодна позиция.

ЦСКА удари за втори път в началото на втората част. Маламов направи за смях национала Атанас Зехиров по лявото крило и след като му мушна топката между краката, я качи на главата на Борислав Галчев. Капитанът на ЦСКА нямаше как да сбърка на метри от голлинията и направи 2:0.

До края ЦСКА се бранеше, докато Берое така и не успя да направи нещо съществено пред вратата на гостите. Заралии ще се запомнят с един удар на Исмаил Иса с глава над гредата. Дори добавеното време от 11 минути не бе достатъчно за заралии да вкарат поне почетен гол.