Дербито на богаташите завърши без победител

Манчестър Сити измъкна 2:2 срещу ПСЖ, Реал Мадрид се срина във Волфсбург

Публикувана: 06 Apr 2016 21:51
Обновена: 09 May 2024 12:07
Прочетена: 462

Очакванията за голямо шоу в мача между ПСЖ и Манчестър Сити се сбъднаха. Първото дерби на богаташите в Париж завърши 2:2, като зрителите на “Стад дьо Франс” и пред телевизионния екран станаха на много забавно и любопитни моменти.

Като се започне от жълтия картон на Давид Луиш след…14 секунди игра. Златан Ибрахимович пропусна дузпа в 14-та минута, когато Джо Харт спаси по прекрасен начин удара на шведа от бялата точка.

В 38-та минута Кевин Де Бройне изведе Манчестър Сити напред в резултата, но малко след това Ибрахимович изравни при странни обстоятелства. Фернандо опита да изчисти една топка пред наказателното си поле, но Златан си сложи крака и отклони кълбото в мрежата - 1:1.

В 59-та минута Адриен Рабио направи 2:1 за ПСЖ, след като добута топката в мрежата след изпълнение от ъглов удар. В 77-та минута Сити изравни след гол на Фернандиньо, при който топката се удари в двама защитници на французите, преди да влезе в мрежата.

Така двата отбора оставиха развръзката за реванша в Манчестър след седмица, като и двата тима мечтаят за полуфиналите в турнира.

Задачата на Реал Мадрид пък стана доста тежка. Дни след победата над Барселона в “Ел Класико” играчите на Зинедин Зидан загубиха с 0:2 гостуването си на Волфсбург.

Рикардо Родригес от дузпа в 18-та минута и Максимилиан Арнолд в 27-та удариха звучен шамар на испанците. Германците дори имаха още положения за гол, докато пропуски за Реал направиха Карим Бензема и Кристиано Роналдо.