Местните фенове почетоха завръщането на Юрген Клоп

Публикувана: 07 Apr 2016 21:55
Обновена: 05 May 2024 17:53
Прочетена: 481

Ливърпул взе стратегическо равенство 1:1 в гостуването си на Борусия Дортмунд. Мачът бе първи от четвъртфиналите на Лига Европа.

Минутите преди срещата бяха изключително трогателни за мениджъра на Ливърпул Юрген Клоп, който е боготворен в Дортмунд заради работата си в клуба. Местните фенове устроиха специално посрещане и хореография за специалиста.

След равностойно начало Ливърпул успя да смълчи трибуните в 36-та минута, когато Дивок Ориги беше изведен сам срещу вратаря на домакините Роман Вайденфелер и с удар по земята направи 1:0. В заключителните минути на първата час Ориги пак остана сам срещу стража на Дортмунд, но този път не успя да го преодолее.

Второто полувреме започна с изравнителен гол за домакините. Хенрик Мхитарян центрира от ъглов удар, а Матс Хумес с глава направи 1:1.

В следващите минути Вайденфелер спаси много опасни удари на Натаниел Клайн и Коутиньо. До края двата тима не си отбелязаха още голове и оставиха развръзката за реванша в Ливърпул следващата седмица.