Анди Керъл вкара хеттрик за равенството 3:3

Публикувана: 09 Apr 2016 15:08
Обновена: 05 May 2024 12:47
Прочетена: 484

Уест Хем и Арсенал изиграха невероятен мач в първата среща от кръга във Висшата лига. За статистиката двубоят завърши 3:3, но при всички положения ще бъде дълго помнен от феновете и на двата отбора.

Арсенал се чувстваше сигурен победител малко преди края на първото полувреме. До този момент нещата за тима на Арсен Венгер се развиваха прекрасно и „артилеристите“ водеха с 2:0 след голове на Месут Йозил (18) и Алексис Санчес  (35), като и за двете попадения асистенциите бяха дело на младата сензация Алекс Ивоби.

Анди Керъл обаче напомни за най-добрите си години и изравни резултата до края на първата част. Таранът направи 1:2 с глава в 44-та минута, а малко след това изравни резултата след хубав удар от воле с левия крак.

Керъл продължи добрата си игра с трети гол в 52-та минута, когато засече хубаво центриране на Михаел Антонио отдясно. Това обаче не бе всичко. В 70-та минута Лоран Кошчиелни направи 3:3 отблизо, а до края на този вълнуващ двубой оставаха повече от 20 минути. Нови голове не паднаха и така двата отбора не се победиха.

„Чуковете“ останаха непобедени у дома от август месец насам и са на 6-то място в класирането с 52 точки. Арсенал е трети с 59, но вече с цели 10 точки зад лидера Лестър Сити.