Суонзи с първа победа в историята си над „сините“ от Лондон

Публикувана: 09 Apr 2016 17:08
Обновена: 05 May 2024 11:56
Прочетена: 463

Челси прекъсна серията си от 15 мача без загуба и загуби с 0:1 гостуването си на Суонзи. „Лебедите“ дори можеха да победят с по-добър резултат, но и така взеха първият си успех над „сините“ от Лондон в историята на съперничеството във Висшата лига.

Единственият гол за домакините бе дело на Гулфи Сигурдсон в 25-та минута, когато с хубав удар от воле „взриви“ трибуните на „Либърти Стейдиъм“. Домакините имаха и още няколко много добри положения, но не успяха да ги реализират.

Пропуски за „сините“ пък направиха Алешандре Пато и Педро, докато Асмир Бегович, заменил на вратата Тибо Куртоа, спаси много опасен удар на Джак Корк в 57-та минута.

Челси пък загуби за първи път, откакто Гуус Хидинк пое тима след уволнението на Жозе Моуриньо през декември. Лондончани са на 10-то място в класирането с 44 точки, докато Суонзи е 13-ти с 40.