Аржентинецът не вкара гол в 5 пореден мач, Барса отпадна от Шампионската лига

Публикувана: 14 Apr 2016 17:36
Обновена: 04 May 2024 17:41
Прочетена: 477

Голямата звезда на Барселона Лионел Меси се намира в най-слабата си форма от шест години насам. Снощи каталунците загубиха с 0:2 гостуването си на Атлетико Мадрид и отпаднаха в четвъртфиналите на Шампионската лига.

Меси пък не помогна на съотборниците си, след като не успя да се разпише в шести пореден мач. Това прави общо 452 минути от последния му гол, който беше срещу Арсенал на 16 март в осминафиналите на турнира.

"Мога да кажа, че съм на 99,9 % процента аз виновникът за отпадането ни от турнира", заяви треньорът на Барса Луис Енрике. Антоан Гризман вкара и двата гола за “дюшекчиите”, като вторият бе от дузпа в края на мача. Каталунците спечелиха първата среща с 2:1, но напуснаха турнира и няма да защитят титлата си.

"Аз съм треньор на този отбор и аз съм човекът, който трябва и ще поеме отговорност. Честно казано Атлетико ни изненада, че се прибираше толкова дълбоко в защита, в този мач. Определено нямахме изобщо ден.

Искаше ми се неистово да се класираме на 1/2-финалите и да направим поредна крачка към защитата на трофея ни, но все пак трябва и да поздравим Атлетико за страхотната работа.  Очевидно е, че не се намираме изобщо в най-добрата си форма. Това е обаче футболът, просто трябва да се вдигнем”, добави Луис Енрике.

За полуфиналите снощи се класира и Байерн Мюнхен, след като завърши 2:2 в гостуването си на Бенфика. Така след 1:0 от първия мач “баварците” продължават в турнира. Раул Хименес бе дал ранен аванс на португалците, но Артуро Видал и Томас Мюлер направиха обрат за Байерн още до почивката. Андерсон Талиска направи 2:2 в 76-та минута.