Ливърпул възкръсна за 4:3 срещу Борусия Дортмунд

Публикувана: 14 Apr 2016 22:02
Обновена: 04 May 2024 17:41
Прочетена: 526

Ливърпул сътвори един от най-паметните мачове в историята си. “Червените” изоставаха с 1:3 от Борусия Дортмунд 30 минути преди края на мача, но въпреки това победиха с 4:3 и се класираха за полуфиналите на Лига Европа.

Двубоят започна шокиращо за Ливърпул, след като тимът на Юрген Клоп допусна два гола само след 9 минути игра. Бившият отбор на германеца се възползва от “заспалите” защитници на домакините и в 5-та минута Хенрих Мхитарян откри резултата. Само четири минути по-късно Марко Ройс подаде на Пиер-Емерик Обемеянг и габонецът нямаше проблеми да направи 2:0.

Ливърпул отговори по най-добрия начин през второто полувреме - с ранен гол. В 48-та минута Дивок Ориги направи 1:2 след пас на Емре Джан. Гостите от Германия се виждаха в следващата фаза в 57-та минута, когато Марко Ройс вкара трети гол.

Домакините обаче не се предадоха. Филипе Коутиньо направи 2:3 с хубав удар от границата на наказателното поле в 66-та минута, а Мамаду Сако върна надеждите на “червените” в 78-та минута. Французинът вкара с глава след центриране на Коутиньо от ъглов удар. А до края на мача оставаха близо 15 минути.

Домакините продължиха да търсят победата и добавеното време на мача я постигнаха. Деян Ловрен “взриви” трибуните, след като вкара с глава след подаване на Джеймс Милнър.