“Орлите” вече са на 14 точки пред Левски след 2:1 над Черно море

Публикувана: 15 Apr 2016 20:29
Обновена: 11 May 2024 20:42
Прочетена: 514

Лудогорец продължава да крачи към титлата в “А” група, след като постигна 12-та си поредна победа - 2:1 у дома над Черно море.

С нея преднината на “орлите” вече е цели 14 точки пред Левски. Двата отбора имат по 25 мача, а следващият кръг ще играят на “Герена”.

Успехът на “орлите” обаче не дойде лесно, въпреки че Вандерсон вкара още в 9-та минута. Варненци дадоха сериозен отпор и в 31-та изравниха чрез ветерана Георги Илиев.

Чак в 72-та минута Лудогорец стигна до победата, след като Клаудиу Кешеру вкара от дузпа, докато стражът на тима Владислав Стоянов заключи вратата си за повече голове на “моряците”. Черно море остава на шесто място с 29 точки.