Черногорка обърна Цвети във втория кръг на надпреварата

Публикувана: 20 Apr 2016 15:18
Обновена: 04 May 2024 17:50
Прочетена: 556

Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на турнира в Истанбул, след като загуби с 5:7 и 6:7(4) от черногорката Данка Ковинич. Това беше първа загуба на българката от Ковинич и така Цвети не успя да се класира за четвъртфиналите.

Българката имаше предимство и в двата сета, но позволяваше на своята съперничка да се върне в мача, а по-късно и да стигне до победата. Цвети поведе с 3:1 гейма в първата част, а след това и с 5:2. След това обаче Ковинич направи пет поредни гейма и поведе в резултата.

Пиронкова дръпна с 3:1 и във втория сет, след като направи ранен пробив. Ковинич обаче пак направи много хубава серия и след 4 спечелени геймове обърна развоя до 5:3. Черногорката сервираше за мача при 5:4, но Цвети направи пробив и запази шансовете си в тайбрека. Там обаче Ковинич спечели със 7:4 и изкова победата.