Ливърпул взе категорично градското дерби с Евертън

Ман Юнайтед и Уест Хем с домакински победи

Публикувана: 20 Apr 2016 21:53
Обновена: 04 May 2024 17:50
Прочетена: 495

Ливърпул победи с 4:0 Евертън в градското дерби и постигна третата си поредна победа във Висшата лига на Англия. По този начин тимът на Юрген Клоп продължи страхотното си представяне в последно време.

“Червените” наказаха Евертън в края на първата част, когато Дивок Ориги откри в 43-та минута, а само две по-късно Мамаду Сако направи 2:0 след удар с глава отблизо. Ситуацията за “карамелите” стана още по-сложна в 50-та минута, когато Рамиро Фунес Мори беше изгонен с директен червен картон.

До края на срещата Даниел Стъридж направи 3:0 в 61-та минута, а Филипе Коутиньо довърши “карамелите” с четвърти гол в 76-та минута с хубав удар от границата на наказателното поле.

Манчестър Юнайтед постигна успех с 2:0 у дома над Кристъл Палас. “Червените дяволи” поведоха още в 4-та минута, когато Деймиън Дилейни си отбеляза автогол. В 55-та защитникът Матео Дармиан удвои резултата за Юнайтед.

В другия мач от тази вечер лондонският Уест Хем победи с 3:1 у дома Уотфорд. “Чуковете” решиха мача още до края на първото полувреме, когато вече водеха с 2:0 след голове на Анди Керъл (11) и Марк Нобъл (45) от дузпа. Нобъл реализира още една дузпа в 53-та минута, а в 64-та гостите намалиха резултата чрез Себастиан Прьодъл. В края Трой Дийни изпусна наказателен за Уотфорд.