“Смърфовете” стигнаха до пълен обрат срещу Ботев

Публикувана: 24 Apr 2016 17:41
Обновена: 06 May 2024 03:25
Прочетена: 533

Локомотив направи пълен обрат и спечели дербито на Пловдив с 2:1. “Смърфовете” губеха с 0:1 на почивката от Ботев Пловдив, но с голове през втората част стигнаха до успеха.

Лазар Марин изведе “канарчетата” напред в резултата в 22-та минута след силен удар по диагонала, който изненада Витанов. След почивката “смърфовете” успяха да направят пълен обрат.

Стефан Велев изравни в 55-та минута с далечен удар. Малко след това Кирил Котев можеше да си отбележи автогол. В 67-та минута защитникът бе далеч по-точен, но пред отсрещната врата. Котев се разписа отблизо за 2:1, с което донесе успеха на Локомотив Пловдив.

“Победата в дербито е много важна, защото мачовете са изключително оспорвани, независимо от моментното състояние. Ролята на фаворит ни изигра лоша шега. Хората искаха много голове и затова доста от момчетата прегоряха. На почивката опитахме да ги успокоим и се радвам, че успяхме да покажем характер и да победи.

Видях хора на възраст, които са доста развълнувани и явно този ма е доста важен за хората тук. Първо са важни трите точки, второто е, че са над градския съперник. А и хората до другия мач ще са доволни”, заяви треньорът на Локомотив Пловдив Илиан Илиев, който дебютира в дербито.

Спортният директор на Ботев Пловдив Георги Марков пък заяви, че “канарчетата” са загубили незаслужено. “Изиграхме добър мач, но след рикошети ни вкараха голове. Отборът игра добре, не заслужавахме да загубим този мач. Може би неопитността на младите футболисти се оказа решаваща. Незаслужено загубихме", каза Марков.

Снимка: Marica.bg