“Лисиците” смачкаха Суонзи, направиха нова крачка към титлата

Публикувана: 24 Apr 2016 18:25
Обновена: 12 May 2024 14:52
Прочетена: 559

Лестър Сити продължава да мечтае за титлата във Висшата лига на Англия. “Лисиците” направиха поредната си крачка след домакински разгром с 4:0 над Суонзи.

Тимът на Клаудио Раниери беше без една от големите си звезди Джейми Варди, който е наказан, но въпреки това останалите в тима изиграха страхотен мач и стигнаха по категоричен начин до победата.

“Лисиците” надхитриха “лебедите” още в началото на мача, когато АШли Уилямс сбърка с изнасянето на топката, а Рияд Марез пресече паса и с много хубав удар с левачката направи 1:0. След половин час игра Леандро Уйоа удвои, засичайки с глава центриране на Дани Дринкуотър.

Аржентинският нападател вкара и трети гол в 30-та минута, когато вкара отблизо след подаване на Джефри Шлуп, а пет минути преди края Марк Олбрайтън довърши гостите.

Така Лестър продължава да е на върха в класирането - вече със 76 точки. Вторият Тотнъм е с 68, а утре приема на “Уайт Харт Лейн” Уест Бромич.

По-рано днес Арсенал завърши 0:0 в гостуването си на Съндерланд. Лондончани са на 4-то място с 64 точки, но преследвачите Манчестър Юнайтед (59), Уест Хем (56) и Ливърпул (55) имат с по мач по-малко.