Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Българинът отпадна още на старта в Мадрид

Публикувана: 03 May 2016 16:19
Обновена: 26 Apr 2024 06:27
Прочетена: 714

Разочароващите дни за Григор Димитров нямат край. След като в неделя българинът потроши ракетите си от яд при загубата на финала в Истанбул, днес хасковлията се спъна още в първия кръг на „Мастърса“ в Мадрид. Представителят на домакините Пабло Карено-Буста надигра Димитров със 7:6(3) и 6:3).

Гришо изигра пореден слаб мач и дори отрази три мач бола, но така и не успя да направи нещо повече. Така след час и 40 минути трябваше да се примири със загубата си. През миналата година Димитров игра четвъртфинал в Мадрид, което означава, че не можа да защити спечелените си точки и ще трябва да загуби още позиции в световната ранглиста.

В първия сет двамата си размениха по един пробив, за да се стигне до тайбрек. В него испанецът поведе с 3:1, а след удар в мрежата на Григор успя да поведе в резултата. Карено-Буста направи пробив още в началото на втория сет, след което поведе с 3:0 гейма. При 5:3 испанецът сервираше за мача. Димитров спаси три точки за мача на Карено-Буста, но в крайна сметка с форхенд уинър испанецът приключи Гришо.