“Дюшекчиите” на финал в Шампионската лига след гросмайсторско 1:2 в Мюнхен

Публикувана: 03 May 2016 21:43
Обновена: 26 Apr 2024 06:27
Прочетена: 605

Атлетико Мадрид ще играе финал в Шампионската лига, след като отстрани още един от фаворитите в турнира. “Дюшекчиите” загубиха с 1:2 гостуването си на Байерн Мюнхен, но след 1:0 от първия мач ще играя в мача за титлата.

Тимът на Диего Симеоне разчиташе на познатия си стил и стигна до 1 гол с едно положение. Мачът обаче ще се запомни с по една изпусната дузпа и пред двете врати, като реферът Джунейт Чакър също имаше своите “изяви” на “Алианц Арена”.

Байерн имаше пълно превъзходство през целия мач и откри резултата в 31-та минута, когато Шаби Алонсо се разписа от свободен удар. Томас Мюлер можеше да удвои само три минути по-късно, но пропусна дузпа. Нападателят стреля в десния на Облак, който обаче спаси.

Натискът на Байерн продължи и след почивката. Домакините обаче бяха попарени в 54-та минута от Антоан Гризман. Фернандо Торес изведе френския национал сам срещу Мануел Нойер и той с лекота вкара топката в близкия ъгъл. Повторенията показаха, че Гризман е бил в засада, но това нямаше никакво значение.

До края “баварците” не спираха да атакуват, но стигнаха само до един гол. Роберт Левандовски направи 2:1 в 74-та минута, след като се разписа с глава отблизо. До края Чакър “подари” дузпа на Атлетико за нарушение срещу Фернандо Торес извън наказателното поле. Нападателят обаче също пропусна.

В крайна сметка Атлетико не допусна повече голове и ще играе на финала, след като в предишната фаза отстрани и Барселона. Съперникът на испанците ще стане ясен утре вечер след реванша между Реал Мадрид и Манчестър Сити. Първият мач в Англия завърши 0:0.