Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Мадридски финал в Шампионската лига

Публикувана: 04 May 2016 21:36
Обновена: 04 May 2024 18:22
Прочетена: 560

Реал Мадрид излъга с 1:0 Манчестър Сити у дома и след 0:0 в първата среща се класира за финала в Шампионската лига. Той пък ще е повторение от този през 2014 година, когато Реал спечели трофея след победа над Атлетико Мадрид. Снощи “дюшекчиите” отстраниха Байерн Мюнхен.

Добрата новина за “кралете” тази вечер бе завръщането на Кристиано Роналдо в титулярния състав. Португалецът изигра цял мач, но си личеше, че не е напълно възстановен. Основният коз на испанците обаче бе Гарет Бейл, който вкара гола и удари греда през втората част. Уелсецът сътвори и още няколко опасности пред вратата на гостите.

В мач на тактическо надлъгване Реал вкара единственото си попадение в 20-та минута, когато Бейл стреля с десния крак от малък ъгъл, получи се рикошет във Фернандо и топката влетя неспасяемо във вратата на Джо Харт - 1:0 за Реал.

В края на първата част Манчестър Сити можеше да изравни, след като Фернандиньо остана сам на границата на наказателното поле и стреля в гредата. “Гражданите” започнаха с повече самочувствие втората част, но домакините не допускаха слабости в защита. Вместо това в 64-та минута Бейл нацели гредата след удар с глава.

Мениджърът на Сити Мануел Пелегрини опита промяна, пускайки в игра Рахим Стърлинг и Ихеаначо, но освен един опасен удар на Агуеро в 89-та минута, англичаните не стигнаха до нищо по-опасно пред вратата на Кейлор Навас. Последният все още няма допуснат гол в Шампионската лига този сезон.

Финалът е на 28 март на стадион “Сан Сиро” в Милано.