Битката за Шампионската лига се завърза, Ман Юнайтед дебне в засада

Публикувана: 08 May 2016 18:01
Обновена: 27 Apr 2024 02:47
Прочетена: 588

Манчестър Сити и Арсенал завършиха 2:2 в голямото дерби на предпоследния кръг на Висшата лига. Двубоят беше директен за участие в Шампионската лига през следващия сезон и след него стана още по-завързано.

“Гражданите” повеждаха два пъти в резултата чрез Серхио Агуеро (8) и Кевин Де Бройне (31), но лондончани показаха характер и с голове на Оливие Жиру (10) и Алексис Санчес (68) останаха в борбата.

Арсенал е на трето място в класирането с 68 точки, а Сити е четвърти с 65. Манчестър Юнайтед обаче дебне от петото място с 63 точки. “Червените дяволи” обаче са с мач по-малко, а във вторник гостуват на Уест Хем.

Всичко това означава, че битката ще бъде повече от жестока. В последния кръг на първенството Арсенал посреща последния в класирането Астън Вила, Сити има визита на коравия отбор на Суонзи, докато Юнайтед приема Борнемут.

В другите мачове от днес Ливърпул победи с 2:0 у дома Уотфорд с голове на Джо Алан в 35-та минута и на Фирмино в 76-та. Тотнъм пък се издъни у дома срещу Саутхемптън и загуби с 1:2, въпреки че поведе в резултата с гол на Сон в 16-та минута. Стивън Дейвис обаче направи пълен обрат за “светците” с голове в 31-та и 72-та минута.