Локо Пловдив шамароса Левски, Лудогорец е шампион

“Смърфовете” с обрат от 0:2 до 3:2 на “Герена”

Публикувана: 10 May 2016 20:37
Обновена: 10 May 2024 04:59
Прочетена: 726

Локомотив Пловдив направи сензационен обрат от 0:2 до 3:2 над Левски на “Герена” и по този начин короняса Лудогорец с титлата. “Орлите” вече няма как да бъдат изместени от върха в класирането и за пета поредна година ще станат шампиони на България.

Любопитно, но само преди дни Лудогорец можеше да свърши сам работата си, но загуби гостуването си на… Локомотив Пловдив.

Двубоят започна по перфектен начин за Левски, след като поведе с 2:0 още до 18-та минута. Венцислав Христо бе извел “сините” напред в резултата в 16-та минута, а две по-късно Мигел Бедоя удвои.

В началото на втората част Александър Александров си вкара автогол, а Мартин Камбуров в 65-та минута изравни за Локомотив. В края при поредната контраатака Бирсент Карагерен тотално смълча трибуните под проливния дъжд над София.

Така три кръга преди края Лудогорец се бетонира на първото място с актив от 64 точки и утре може да увеличи аванса си при домакинството на Пирин. Левски е втори с 53, а Локо Пловдив е пети с 40.

По-рано днес Монтана победи Черно море у дома с 3:2 след гол в 90-та минута на Атанас Илиев. Преди това Иван Коконов (28) бе извел домакините, Симеон Райков изравни (30) малко след това, преди Иван Стоянов (54) да даде нов аванс на Монтана. Матияс Курьор изравни за втори път за “моряците” от дузпа в 82-та минута.

Снимка: Sportal.bg