За едно полувреме “орлите” вкараха 4 гола на благоевградчани

Публикувана: 11 May 2016 20:21
Обновена: 04 May 2024 18:35
Прочетена: 599

Лудогорец разби Пирин Благоевград и отпразнува със стил спечелената още вчера титла на България. “Орлите” станаха шампиони за пети пореден път след загубата на Левски с 2:3 от Локомотив Пловдив, но въпреки това тази вечер победиха в Разград с 4:1.

Хората на Георги Дерменджиев свършиха работата си още през първото полувреме, когато вкараха четири пъти в мрежата на гостите от Благоевград.

В 11-та минута далечен удар на Светослав Дяков бе отразен от стража на Пирин, а при добавката Андрей Препелица направи 1:0. Домакините удвоиха много бързи и в 22-та минута Кешеру се разписа след пас на Кишада.

След половин час игра Лудогорец вкара трети гол. Натаниел центрира отляво, а Козмин Моци от малък ъгъл с глава изненада гостите отново. Секунди преди края на полувремето Вандерсон направи 4:0 с гол извън наказателното поле.

През втората част темпото на игра спадна и след няколко пропуска на Лудогорец гол вкара Пирин. Това стана в 81-та минута, когато Даниел Генов реализира почетното попадение за тима си с техничен удар по диагонала.

С този успех Лудогорец продължи да трупа преднина на върха и три кръга преди края има аванс от 14 точки пред втория Левски - 67 срещу 53 точки.

По-рано днес Берое победи с 1:0 като гост Ботев Пловдив. Единственото попадение за заралии вкара Атанас Зехиров в 83-та минута. Берое остава на третата позиция в класирането с 47 точки, докато пловдивчани са седми с 30.