Нюкясъл и Норич отпаднаха от Висшата лига

Публикувана: 12 May 2016 08:58
Обновена: 04 May 2024 18:35
Прочетена: 465

Съндерланд се спаси и ще играе във Висшата лига на Англия и следващия сезон, след като победи с 3:0 у дома Евертън. Така „черните котки“ останаха недостижими на 17-то спасително място с актив от 38 точки. Това пък означава, че от елита отпадат Нюкясъл и Норич, които имат по 34 точки, както и Астън Вила, който се предаде отдавна и има едва 17 точки от началото на сезона.

Съндерланд поведе след гол на Патрик ван Аанхолт от свободен удар в 39-та минута, а само три по-късно Ламин Коне вкара първото си попадение за клуба след разбъркване в полето на гостите. Коне се разписа за втори път в мача в 55-та минута и подпечата оставането на тима си във Висшата лига.Мениджърът на тима Сам Алърдайс пък защити репутацията си на треньор, който никога не е изпадал.

„Вкарахме три гола, а можеха да бъдат 5 или 6 и това казва всичко. Поведението на момчетата и начина им да се справят с напрежението и да направят подобно представяне беше страхотно. В последните си 10 мача допуснахме само една загуба, бяхме постоянни и спечелихме доста точки. Съумяхме в края да превърнем равенствата в победи, което ни помогна да оцелеем.

Случилото се е истинско чудо, а и по никакъв начин не исках в последния си мач да се нуждаем от нещо срещу Уотфорд. В предишния си мач срещу Евертън паднахме с 2:6 и сега да стигнем дотук само показва какъв път сме изминали. Беше трудно, но от януари постепенно се превърнахме в отбор, който не искаше да губи и бе трудно да бъде побеждаван. Миналият двубой срещу Челси бе от голямо значение и момчетата натрупаха голяма увереност от него”, заяви Сам Алърдайс.