Волейболистите победиха с 3:2 Полша пред 10 000 души

Публикувана: 18 May 2016 09:48
Обновена: 12 May 2024 01:06
Прочетена: 990

Волейболните национали победиха с 3:2 гейма световния шампион Полша в първия си мач от международния приятелски турнир Мемориал “Хуберт Вагнер”. Момчетата на Пламен Константинов изиграха много добър мач и пред повече от 10 000 души в зала “Таурон Арена” в Краков стигнаха до успеха след (25:21, 12:25, 25:21, 24:26 и 15:12).

Най-резултатен за България стана Цветан Соколов с 22 точки, а Николай Пенчев добави още 17. За домакините над всички бе Бартош Курен със 17 точки, а Матеуш Биениек се отличи с 13.

Вторият мач на България е таи вечер срещу тима на Сърбия, надиграл вчера Белгия също с 3:2 гейма. Двубоят е от 18,30 часа, а от 21,30 ч. българско време играят Полша и Белгия.