Този отбор е направен от шампиони, щастлив е Луис Енрике

Публикувана: 23 May 2016 08:32
Обновена: 26 Apr 2024 02:09
Прочетена: 541

Барселона спечели Купата на Испания седмица, след като си осигури титлата на страната. Каталунците победиха с 2:0 на финала Севиля с два гола в продълженията на Жорди Алба и Неймар. Редовното време завърши 0:0, като в 37-та минута Барса остана с човек по-малко заради директен червен картон на Хавиер Масчерано.

Така Барселона спечели дубъл за втора поредна година и стана първият отбор от 18 години насам, спечелил Купата на Краля в две поредни години. За последно това направи…Барселона през 1997 и 1998, като в първия триумф участва и Христо Стоичков.

Каталунците вече имат 28 трофея от турнира, като води с цели 9 отличия на големия си съперник Реал Мадрид.

“Това беше един много вълнуващ край на сезона. Сценарият за този финален мач беше труден, защото играхме доста минути с човек по-малко срещу силен отбор като Севиля. Този отбор е направен от шампиони. Трябва да се гордеем с тези играчи. Горди сме! Сега е време да се насладим на успеха. Спечелихме четири трофея този сезон. През миналия бяха шест”, каза треньорът на Барса Луис Енрике.