Виктор Троицки отстрани българина от “Ролан Гарос”

Публикувана: 23 May 2016 16:22
Обновена: 26 Apr 2024 06:08
Прочетена: 752

Григор Димитров отпадна още в първия кръг на “Ролан Гарос”, след като изпусна спечелен мач срещу сърбина Виктор Троицки. Българинът водеше в резултата и имаше възможност да затвори срещата, но не успя - 6:2, 3:6, 7:5, 5:7 и 6:3.

Гришо започна двубоя, които бе отлаган два пъти от снощи заради дъжда в Париж, с много желание и самочувствие и взе по категоричен начин първия сет след 6:2.

Троицки, който веднъж този сезон бе победил хасковлията - на финала в Сидни, успя да се върне в мача след 6:3 във втория сет. Гришо отново започна да играе убедително и пак поведе в резултата след 7:5 в третата част.

Решителен се оказа четвъртият сет. Димитров поведе с ранен пробив, но Троицки изравни за 4:4. До края двамата взимаха сервис геймовете си, но при 5:6 нервите на Гришо не издържаха и сърбинът направи пробив, а с това и изравни резултата.

В решителния пети сет Троицки започна с 3:0. До края сърбинът поддържаше разликата и се класира за втория кръг.