Българката надигра Йохана Ларсон във втория кръг на “Ролан Гарос”

Публикувана: 25 May 2016 17:49
Обновена: 04 May 2024 19:02
Прочетена: 991

Цветана Пиронкова се класира за третия кръг на “Ролан Гарос”, след като победи със 7:5 и 7:6 (6) коравата шведка Йохана Ларсон, която е 62-ра в световната ранглиста.

Българката изигра много добър мач, въпреки че почна мудно. Ларсон поведе с 3:0 в първия сет, но Цвети напипа ритъма си и успя да изравни за 3:3. По-добрата игра на пловдивчанката продължи и в 11-тия гейм направи пробив и за първи път поведе в резултата. След това взе убедително своето подаване и поведе в резултата след 7:5.

Вторият сет бе малко странен, тъй като двете тенисистки си размениха един куп пробиви. В крайна сметка развръзката дойде чрез тайбрек, в който Пиронкова показа повече класа, а на моменти я покри и късметът.

Цвети диктуваше играта в тайбрека, като водеше с 3:1, а след това с 5:3 и 6:4. В крайна сметка след Ларсон спаси два мачбола, но при третият опит вече нямаше шанс - гейм, сет и мач.

В третия кръг Пиронкова ще се изправи срещу Слоун Стивънс или Виктория Сепеде Роиг. Миналата година именно Стивънс спря водещата ни тенисистка в Париж.