Юнайтед се провали в Шампионската лига

Публикувана: 08 Dec 2015 22:35
Обновена: 18 May 2024 09:07
Прочетена: 1111

Манчестър Юнайтед се провали в група В на Шампионската лига, определяна от познавачите като една от "групите на смъртта", и отпадна безславно от турнира след загуба от германския Волфсбург с 2:3.

Драмата в Германия бе изпъстрена с обрати и куп голови ситуации пред двете врати. Антони Марсиал откри в 10-та минута за "червените дяволи", но само три минути по-късно Налдо вкара фантастичен гол след центриране от фаул и изравни. Германците излязоха напред в 29-та минута, когато след страхотна комбинация Виейриня вкара за 2:1.

След почивката мачът бе двуостър, като Волфсбург изпусна няколко чисти положения. И точно когато се очакваше германците да решат бързо мача, Гялавоги си вкара автогол в 82-та минута за 2:2 - резултат, който класираше англичаните. В 84-та минута обаче Налдо попари надеждите им и вкара втория си гол за крайното 3:2.

Така Юнайтед, който остана трети след Волфсбург и ПСВ Айндховен, ще се задоволи с участие в Лига Европа през пролетта.

Другият мач в групата между ПСВ Айндховен и ЦСКА (Москва) също бе много драматичен. Руснаците откриха в 76-ата минута с гол на Сергей Игнашевич от дузпа. Холандците обаче не се предадоха и с голове на Де Йонг и Пропър фиксираха крайното 2:1.

В група D испанският Севиля спечели ценна победа с 1:0 срещу италианския шампион Ювентус и се класира за турнира Лига Европа, чийто шампион е в последните две години. Фернандо Йоренте вкара с глава след ъглов удар в 61-та минута.

Така испанците изпревариха с една точка германския Борусия (Мьонхенгладбах), който се сгромоляса срещу Манчестър Сити. Немците водеха с 2:1, но "гражданите" се развихриха и обърнаха мача до 4:2. Манчестър Сити и Ювентус продължават напред в Шампионската лига.