Редовното време завърши 1:1, "дюшекчиите" изпуснаха и дузпа

Публикувана: 28 May 2016 20:43
Обновена: 12 May 2024 02:26
Прочетена: 908

Реал Мадрид и Атлетико Мадрид играят продължения във финала в Шампионската лига. "Кралете" поведоха в резултата с гол на Серхио Рамос в 15-та минута. Защитникът бе в засада, но въпреки това голът беше зачетен. Тони Кроос центрира от свободен удар, Гарет Бейл отклони с глава, а Рамос добута топката в мрежата зад Ян Облак.

По ирония на съдбата именно Рамос беше в основата на последната титла на Реал Мадрид в Шампионската лига. Преди две години отново срещу…Атлетико Мадрид. Тогава “Дюшекчиите” водеха в резултата, а Рамос изравни в добавеното време. В продълженията след това Реал вкара три гола и грабна “Десетата”.

След почивката обаче Атлетико се представи на изключително ниво. Още в 47-та минута "дюшекчиите" можеха да изравнят, но Антоан Гризман пропусна дузпа, отсъдена за нарушение на Пепе срещу Фернандо Торес. Натискът на Атлетико не спираше и в крайна сметка даде резултат в 79-та минута. Хуанфран центрира остро от дясното крило, а резервата Яник-Ферейра Караско отблизо направи 1:1.

Така носителят на трофея тази година ще стане ясен след 120 минути игра.

Реал Мадрид - Атлетико Мадрид 1:1

1:0 Серхио Рамос 15'

1:1 Яник-Ферейра Караско 79'

Реал Мадрид: Кейлор Навас, Даниел Карвахал, Пепе, Серхио Рамос, Марсело, Лука Модрич, Каземиро, Тони Кроос, Гарет Бейл, Карим Бензема, Кристиано Роналдо
Треньор: Зинедин Зидан

Атлетико Мадрид: Ян Облак, Хуанфран, Диего Годин, Стефан Савич, Филипе Луиш, Саул Нигес, Габи, Аугусто Фернандес, Коке, Антоан Гризман, Фернандо Торес
Треньор: Диего Симеоне