“Кралете” спечелиха Шампионската лига след дузпи

Публикувана: 28 May 2016 22:38
Обновена: 12 May 2024 03:04
Прочетена: 1296

Реал Мадрид спечели за 11-ти път в историята си Шампионската лига. “Кралете” победиха с дузпи на финала в Милано градския си съперник Атлетико Мадрид, след като редовното време завърши 1:1. При изпълненията от бялата точка обаче Реал нямаше грешка и вкара и петте си дузпи, докато от “дюшекчиите” единствен Хуанфран изпусна. Така след 2014 година, отново след успех над Атлетико, Реал пак триумфира в най-престижния европейски клубен турнир.

Първото полувреме започна с натиск на Реал Мадрид. Хората на Зинедин Зидан създадоха няколко опасни положения пред вратата на Атлетико, а в 15-та минута гол все пак падна. Тони Кроос центрира от свободен удар, Гарет Бейл отклони топката с глава, а Серхио Рамос я добута в мрежата. Телевизионните повторения обаче показаха, че защитникът е в засада.

Голът бе зачетен, а след него Атлетико започна да играе по-добре. До края на първото полувреме хората на Диего Симеоне опитаха да върнат гола, но Антоан Гризман не успя на два пъти.

След почивката Атлетико получи невероятна възможност да изравни. Само две минути след подновяването на играта Пепе спъна Фернандо Торес в наказателното поле на Реал и съдията посочи бялата точка - дузпа за “дюшекчиите”. Зад топката застана Антоан Гризман, който с топовен удар разтресе горната греда.

Последваха нови силни минути на Атлетико. Реал пък се защитаваше и изчакваше противника си на контраатаки. При една от тях в 70-та минута Карим Бензема можеше да реши всичко, но ударът му отблизо бе спасен от Ян Облак. Малко след това и изстрел на Кристиано Роналдо не затрудни вратаря на Атлетико.

В 78-та минута в наказателното поле на “дюшекчиите” стана страшно. Роналдо бе отново надигран от Облак. След това топката попадна у Гарет Бейл, чийто удар беше избит от защитник от голлинията. Втори гол за Реал така и не падна.

Минута по-късно Атлетико изравни. Хуанфран центрира по прекрасен начин отдясно, а Яник-Ферейра Караско отблизо опита да скъса мрежата - 1:1.

До края на редовното време и двете продължения от по 15 минути нови голове не паднаха и така победителят трябваше да бъде определен след дузпи. При тях момчетата на Зинедин Зидан нямаха грешка. Лукас Васкес, Марсело, Гарет Бейл, Серхио Рамос и Роналдо вкараха от бялата точка, докато от Атлетико единствен Хуанфран не успя, след като стреля в гредата.