Феноменална Пиронкова на четвъртфинал в Париж

Цвети разби световната номер 2 на „Ролан Гарос“

Публикувана: 31 May 2016 15:19
Обновена: 12 May 2024 01:58
Прочетена: 3675

Цветана Пиронкова завърши феноменалният си ден в Париж, за да се класира за четвъртфиналите на „Ролан Гарос“. Най-добрата ни тенисистка победи световната номер 2 Агниешка Радванска с 2:6, 6:3 и 6:3 в мач, продължил три дни.

Двубоят започна в неделя, когато дъждът над френската столица помогна на Цвети да оцелее. Радванска поведе с 6:2 и 3:0 и се виждаше в следващата фаза. В понеделник отново заради лошите условия в Париж мачове от турнира не се играха.

Днес битката беше подновена, а Пиронкова беше безапелационно. След 6 поредни гейма успя да вземе втория сет, а с това и да изравни резултата – 2:6 и 6:3. В този момент отново заваля и мачът пак прекъсна.

След поредното подновяване на играта Пиронкова продължи да мачка съперничката си и взе следващите 4 гейма, като увеличи серията си на 10 поредни спечелени гейма. Радванска опита да се върне в мача, като намали до 2:4. При този резултат Цвети имаше проблеми със сервиса си, но в крайна сметка го взе и поведе с 5:2, а с това и на практика си гарантира победата.

В следващата фаза Цвети ще се изправи срещу Саманта Стосър, която надигра с 7:6 и 6:3 Симона Хапеп.