Българката не издържа срещу мощната австралийка Саманта Стосър

Публикувана: 01 Jun 2016 18:54
Обновена: 26 Apr 2024 05:58
Прочетена: 1239

Цветана Пиронкова беше близо до сензацията в четвъртфиналите на „Ролан Гарос“. Българката обаче загуби с 4:6 и 6:7 (6) от мощната австралийка Саманта Стосър и не успя да се класира за полуфиналите на турнира.

Двубоят започна много добре срещата и след пробив успя да поведе в резултата с 4:2. В този момент обаче австралийката показа невероятна игра и в съчетание с мощната си физика взе следващите 4 гейма, а с това стигна и до победа в първия сет.

Цвети пропусна шанс за пробив в началото на втория сет, но двете тенисистки успяваха да спечелват сервис геймовете си. Цвети все пак направи пробив за 2:1, след което го затвърди. Стосър обаче върна пробива и изравни за 3:3. Равенството се запази до тайбрека, който беше още по-драматичен.

Цвети поведе с 5:1 точки, но Стосър успя да намали до 4:5, а след това и да спаси два поредни сетбола. Така след 8:6 австралийката продължи на следващата фаза.