Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Негативен рекорд след 2:7 от Япония

Публикувана: 03 Jun 2016 13:37
Обновена: 13 May 2024 12:16
Прочетена: 1141

Националният ни отбор по футбол бра голям срам в първия си мач на турнира “Кирин Къп”. Селекцията на Ивайло Петев загуби с 2:7 от Япония на “Тойота Стейдиъм” в Нагоя и по този начин подобриха негативния рекорд на Шотландия (1:5) за най-разгромна загуба.

“Самураите” развъртяха “меча” си още до почивката, когато водеха с 4:0. Нападателят на Лестър Шинджи Оказаки започна нашите в 4-та минута, въпреки че бе в положение на засада. Рангелов пропусна да изравни в 21-та, а 5 по-късно Шинджи Кагава удвои за домакините след удар с глава. Плеймейкърът на Борусия Дортмунд вкара второто си попадение в срещата в 35-та минута, след като финтира Георги Терзиев и от чиста позиция разстреля Божидар Митрев за 3:0. Мая Йошида вкара четвърти гол в 38-та минута, след като се разписа на празна врата.

Японците продължиха да мачкат и в началото на второто полувреме. Още в 53-та минута Йошида направи 5:0, а след още четири Юсами покачи на 6:0. Чак след това нашите успяха да се разпишат. Мишо Александров направи 1:6 в 59-та минута, когато бе изведен сам срещу стража на домакините и го преодоля технично. Ивайло Чочев вкара втори гол за България в 82-та минута, но малко след това Асано от дузпа оформи крайното 7:2.

Така Япония ще спори за трофея срещу Босна и Херцеговина. По-рано днес балканците победиха с 4:3 след изпълнение на дузпи Дания. Редовното време завърши 2:2. България и Дания пък ще спорят за третото място в надпреварата.

Съставът на България: Божидар Митрев; Страхил Попов (62 - Венцислав Василев), Александър Александров (46 - Иво Иванов), Георги Терзиев, Живко Миланов; Светослав Дяков, Ивайло Чочев; Михайл Александров (75 - Галин Иванов), Марселиньо (56 - Георги Миланов),  Ивелин Попов (58 - Стефан Велев); Димитър Рангелов (72 - Венцислав Христов)