Ювентус надхитри Тотнъм

Публикувана: 08 Mar 2018 11:30
Обновена: 25 Apr 2024 14:35
Прочетена: 708

Тотнъм и Ювентус отново направиха зрелищен мач в осминафиналите на Шампионска лига.В първата среща двата тима завършиха 2:2 и оставиха интригата за реванша, а такава определено имаше. Домакините от Лондон излязоха силно мотивирани да продължат в следващата фаза на турнира, но „старата госпожа” не мислеше така.

Първото полувреме беше изцяло за Тотнъм, които организираха атака след атака. Това пречупи защитата на Юве, които допуснаха гол в 39-та минута. Точен беше корейската звезда Сон.

След почивката нещата не се промениха коренно до 60-те минути на мача. След това опитът на Ювентус си пролича. За три минути италианците вкараха две попадения, а в герой се превърна Игуаин. Той реализира единия гол и подаде за втория, чието дело беше на Дибала.

Това шокира домакините, които не успяха да се окопитят и да изравнят и напуснаха турнира.

В другата среща, изиграна снощи, Базел победи Манчестър Сити като гост с 2:1, но с общ резултат 5:2 продължиха англичаните. Треньорът на „гражданите” Гуардиола беше дал почивка на голяма част от звездите си,  предоставяйки шанс на младоците на клуба.