Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Пламен Константинов: Загубите се лекуват само с победи

Ще търсим победа и срещу Куба, отсече треньорът на България

Публикувана: 15 Sep 2018 12:04
Обновена: 26 Apr 2024 15:24
Прочетена: 615

Националният ни отбор по волейбол записа втора победа на Световното първенство, след като във Варна надигра с 3:0 гейма тима на Пуерто Рико. Така "лъвовете" се класираха за следващата фаза на шампионата и си върнаха самочувствието след загубата с 1:3 от Иран.

“По-лек съперник, но важното беше да вземем чиста победа. Когато излизаш и знаеш, че не трябва да губиш и гейм, може да ти създадат проблем поне в един от геймовете, но съм доволен, че тези, които влязоха от пейката се включиха сравнително добре.

Загубите се лекуват само с победи. Чиста победа е хубаво. След като изиграхме един слаб мач срещу Иран, да си оставим шансовете ще търсим победа и срещу Куба, която е по-опасен съперник. В отбора има изключително атлетични момчета, но много млади. Въпросът там ще бъде да намалим до минимум грешките и да си оставим шанса в последния ден да гоним поправителен срещу Полша”, каза треньорът на България Пламен Константинов след срещата.

“В общи линии момчетата излязоха достатъчно мотивирани. Излязоха, за да победим, а не да изиграем един протоколен мач. Това ми харесва. Това е правилният път. Казах и на момчетата. Има мачове, които не ти излизат, както беше мачът с Иран. Някои от нещата не ти излизат, но големите отбори намират начини в дни, в които не им се получава да си променят играта и в движение да се пренастроят и да намерят себе си.

Това, което ние не можахме да направим с Иран. Имаше и други моменти. Изпуснахме инициативата в четвъртия гейм, когато можехме да вкараме мача в тайбрек. Там получи травма и Скримов. Това може би повлия. Но големите отбори и големите играчи, които искат да са големи играчи, трябва да намират начин, когато не всичко им се получава. Когато всичко се получава и ние не сме нужни. Когато всичко се получава е лесно”, сподели още Пламен Константинов.

Следващият мач на родните "лъвове" е в неделя от 20:30 ч. срещу Куба.