"Байер" погълна "Монсанто"

Сделката е финализирана след месеци на преговори

След няколко месеца на преговори немският фармацевтичен гигант “Байер” е придобил базираната в Сейнт Луис компания “Монсанто”. Това става след поглъщане, при което земеделският гигант бе оценен на 66 милиарда долара, включващи дълговете. Поглъщането ще доведе до драстично разрастване на “Байер” в САЩ и ще стъпи в сферата на производство на селскостопански семена, където “Монсанто” бе лидер, пише “Форбс”.

Сливането е възприемано като начин “Байер” да стъпи  на пазара на семената, растителната защита и други селскотопански стоки и зърнени храни през идните десетителия, когато търсенето на зеленчуци и зърнени храни ще нараства.

Производителят на Аспирин, Алка-Зелцер, Кларитин и други фармацевтични продукти, има солидно присъствие в растителната защита. “Монсанто” от своя страна обхваща култури, като люцерна, рапица, царевица, памук, соя, захарно цвекло и пшеница. Сливането на двата трансгранични гиганта е във време, когато населението на земята се очаква да нарасне с 3 милиарда до 2050 г., което ще увеличи необходимостта от добри добиви и устойчиво развитие.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.