Гимнастичките ни с медал в Москва

Това е първото злато за новия ансамбъл на България

Новият ансамбъл по художествена гимнастика на България спечели първото си злато на турнира Гран При в Москва. Момичетата на Весела Димитрова се класираха на първо място благодарение на съчетанието им с пет обръча. 

Състезателките от новия ансамбъл изиграха съчетанието си безупречно под звуците на унгарския композитор Балаш Хаваси "Пролетен вятър". Те допуснаха само една по-сериозна грешка, изпускайки единия обръч извън килима. Въпреки това журито ги оцени с 16,100 точки. 

Руските им съпернички изиграха слабо съчетание и получиха оценка 14,300 точки, което им отреди второ място. На третото място в турнира се класираха състезателките от Египет.  Българските гимнастички вчера спечелиха и среброто в многобоя, завършвайки надпреварата с 32,150 точки. 

В състава на новия отбор по художествена гимнастика на България влизат Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Ели Бинева и Теди Александрова.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.