Кои приложения няма да поддържа новия iOS 11

Сред тях много са игрите, следвани от образователни и развлекателни приложения

Новата iOS 11 на Apple предстои да бъде представена официално в близките седмици – новина, която може да се окаже лоша за разработчици и потребители на 187 000 приложения, колкото е броят на 32-битовите апликации в App Store.  Причината е, че новата версия на операционната система няма да поддържа този тип програми, съобщава Phone Arena. 

Въпросните приложения ще останат налични в онлайн платформата, но ще могат да се свалят и ползват единствено чрез по-старите версии на iOS. В по-дългосрочен план обаче Apple вероятно ще пристъпи и към цялостното им премахване. 

Според данните на анализаторската компания Sensor Tower, фокусирана върху тенденциите в сферата на мобилните приложения, повечето 32-битови апликации са всъщност игри.  Точният им брой е 38 619. След тях най-много са тези в категориите образование, развлечение и начин на живот. 

За да проверите кои от вече инсталираните в iPhone ви приложения са 32-битови, трябва да отворите Settings>General>About>Application. Тогава трябва да се появи списък с всички такива апликации. Ако няма никакви имена, значи нямате 32-битови приложения. 

По данни Sensor Tower в момента на App Store има налични общо 2.4 млн. приложения. 

Още през януари компанията пусна съобщение, че 32-битовите приложения няма да работят в бъдещи версии на iOS. Надеждата на компанията бе, че анонсирайки новината до потребителите, те ще окажат натиск върху разработчиците, които, от своя страна, ще актуализират приложенията си.  

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.