WhatsApp пуска собствени емоджита

Засега те са достъпни само за потребителите с Android

Популярното чат приложение WhatsApp пуска собствени емоджита, съобщава Бизнесинсайдър, като цитира Engadget. Иконите изглеждат подобни на тези, ползвани от операционната система на Apple - iOS, които досега се ползват в чат приложението, дори на телефони с операционна система Android.

В момента новата версия на емоджитата е достъпна само за потребителите на Android с последната бета версия на WhatsApp, но до седмици се очаква версията да е достъпна за всички потребители на операционната система.

Все още не става ясно дали новите емоджита ще се ползват и в чат приложението за телефони с операционна система iOS. Новите емоджита на WhatsApp ползват последния стандарт на Unicode - Emoji 5.0, което значи, че някои от новите иконки в WhatsApp все още ги няма в iOS.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.