Контузия извади от строя Сани Жекова

Най-добрата ни сноубордистка няма да участва на зимните игри в Аспен

Водещата българска сноубордистка Александра Жекова няма да участва на зимните Xgames в Аспен идния уикенд заради контузия. Сани е получила травмата на лакътната става при падането на финалния скок по време на квалификациите за втория старт от Световната купа във Фелдберг (Гер) на 24 януари.

Именно тежката контузия стана причина Жекова да не може да участва пълноценно във четвъртфиналите на СК, където в крайна сметка остана 14-а.

"Лакътната ми става блокира и няма как да стартирам на Xgames в това състояние, написа Сани от Фелдберг. - Няма да съм конкурентно способна и за мен няма смисъл да стартирам с контузия за пореден път при положение, че се стремя към високи постижения. Прибирам се в България за да се установи какъв е проблема и да започна да се възстановявам бързо".

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.