Какво гласял първият sms?

Той е изпратен преди точно 25 години

Не искаме да се почувствате стари, но преди точно 25 години е бил изпратен първият смс.  Хората започнали да си разменят текстови съобщения преди точно четвърт век.

Първото съобщение гласяло: „Честита Коледа!” Било написано от инжинера Нийл Папуърт през 1992-ра година. Той бил на 22 години по това време. Изпратил го на свои колеги чрез стационарен компютър. „Не знам дали са помислили, че ще е голяма работа”, коментира той. 

Е, нямало как да бъде по-погрешно, защото наистина се превърнало в голямо нещо. За първи път мобилните телефони не се използвали само за обаждания. ТЕкстовите съобщения са почти обречени заради използваните в момента чат програми.

"Работех във Великобритания в компанията Sema Group като програмист. Върху проекта "SMS" работех съвместно с наш клиент - компанията Vodafone", разказва Папуърт. Целта на проекта била да улесни хората и вече да не се налага да носят телефон за разговори и пейджър за съобщения.
 

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.