ВСС се дърпа да подава оставка

Не е редно правителството да иска разпускането на ВСС. Това заяви пред БНТ председателят на Етичната комисия към ВСС Ясен Тодоров по повод декларациите, с които ГЕРБ и Реформаторският блок поискаха ВСС да се саморазпусне. 

Никой от моите колеги не се е венчал за този ВСС. Мандатът при всички случаи ще изтече, всеки един член е свободен да взема решение дали да се съобразява с някакъв призив на политици, посочи Тодоров. 

По думите му както членовете на ВСС не отправят призив към правителството и към законодателната власт да подават оставки, така не е редно и представителите на другите власти да го правят по отношение на съдебната. Тодоров призова депутатите да спазват нормите, които са приели само преди месец с промените в конституцията.

Той уточни, че ВСС има редовно заседание утре, но не каза дали тогава ще бъде обсъждано искането на управляващите да подадат оставка. 

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.