"Тойота" е №1 в продажбите на коли през 2015-а

Японската корпорация "Тойота Моторс" пак е лидерът в продажбите на автомобили в света, съобщава БГНЕС.

През 2015 г. концернът от Страната на изгляващото слънце е успял да продаде 10,1 млн. автомобила. Така "Тойота" запазва лидерството си в класацията за четвърта поредна година, въпреки конкуренцията на "Фолксваген" през първата половин година на 2015 г. След началото на скандала с измамите за парникови емисии обаче продажбите на германската компания спаднаха и "Тойота" излезе на първото място.

По предварителни данни "Фолксваген" е продал 9,93 млн. коли , а американският концерн "Дженеръл Моторс" - 9,84 млн. автомобила, с което двете компании остават съответно на второ и трето място.

През 2015 г. от "Тойота" са продали 0,8% по-малко коли в сравнение с 2014 г. Като цяло японците прогнозират продължаващ спад в продажбите.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.