"Фолксваген" ще обезщети 600 000 клиенти заради по-мръсните двигатели

Вторият по големина производител на автомобили в света "Фолксваген" ще предложи щедри обезщетения за около 600 000 американски собственици на дизелови автомобили, чийто софтуер е бил манипулиран да показва при технически преглед, че изхвърля по-ниски от реалните парникови емисии. Това съобщава агенция Ройтерс, цитирайки "Франкфурт Алгемайне Цайтунг" .

Все още обаче не е решено дали на пострадалите да им бъде предложена парична компенсация, обратно изкупуване на автомобила, подмяната му с нов и поправка на колата като се инсталира "честен" софтуер.
В петък "Фолксваген" отложи публикуването на финансовите си резултати за 2015 г. и срещата на акционерите на компанията, тъй като все още не може да определи  точните загуби от емисионния скандал.

Четири месеца след разразяването на скандала в САЩ, който след това се пренесе и в Европа, обаче автоконцернът не може да получи разрешение от американските власти за ремонта на засегнатите автомобили. Чак след това може да стартира компенсационната програма.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.