Близо 600 души минали през “Пирогов”

16-годишно момче сред най-тежко пострадалите

Близо 600 души са получили помощ от спешния кабинет на “Пирогов” в новогодишната нощ. Част от тях са настанени за лечение, обявиха от болницата. 

Най-много пациенти са минали през травматологичния кабинет след инциденти с пиратки. Пострадали са петима. От тях – 16-годишен е в най-тежко състояние и е приет по спешност, заяви д-р Кремена Йорданова от Клиниката по хирургия на ръката, която е оперирала цяла нощ. Момчето загубило третия си пръст след взривена в ръката пиратка. 

Сред пострадалите има и пациент, който е ранен след счупване на стъкло по време на приготвяне на новогодишната трапеза. 

В токсикологията са настанени двама мъже над 50-годишна възраст и 2 непълнолетни момичета. Тази година болницата отбелязва по-малко случаи на граждани, прекалили с употребата на алкохол. 

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.