Над 2 милиона сме похарчили само по Празниците

Само за времето между Коледа и Нова година българите са похарчили над 2 млрд. лв. Това показват предварителните данни от касовите апарати на търговците у нас, цитирани от Нова телевизия.

Окончателно ще стане ясно каква точно е похарчената сума по празниците, след като от НАП излязат с доклада си в края на месеца.

Със сигурност обаче има отчетен ръст в оборотите в търговската мрежа спрямо миналата година, когато за същия период са били похарчени по магазините 1,4 млрд. лв.

Според данните на търговците само за пътувания и туризъм по Коледа и Нова година у нас са похарчени 195 млн. лв., от които 136 млн. са за туризъм в България, а 59 млн. - за екскурзии в чужбина.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.