"Райнеър" свали от борда дете с увреждания

Инвалидната количка не можело да пътува в самолета

Дете с увреждания е било изхвърлено от самолет на „Райнеър“ след като екипажът се усъмнил в инвалидната му количка. Според тях тя била риск за безопасността на останалите пътници. Ноел Диаз от Гермаия нямал търпение да изкара Коледа със свои близки в Аликанте и пътувал заедно със своя баща с полет от Кьолн. Когато се качили на борда обаче, момчето разказва, че е било помолено да напусне.

Ноел, който страда от мускулна дисторфия – болест, която често е с фатален край – е на инвалидна количка, от 12-годишен.

Той и баща му били наясно с правилата на пътуване в самолет и попълнили предварително всички необходими документи, като си купили и билет с „приоритет“. Но точно преди Коледа, получили неприятна изненада от служителите на „Райнеър“, които им казали, че не може да пътуват с тях зарад електрическата батерия на количката.

Инцидентът бил толкова травматизиращ, че момчето не искало да се качва на самолет никога повече.

От компанията обещават да разследват случая.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.