Доналд Туск предложи Великобритания да остане в ЕС

Ето какво обясни президентът на ЕК

Президентът на ЕК Доналд Туск предложи Великобритания да остане в ЕС. Той направи този коментар след унизителното поражение на Тереза Мей при гласуването на сделката вчера в парламента.

„Ако сделка е невъзможна, а никой не иска да си тръгне без сделка, тогава не е ли по-добре просто да останете?”, коментира Туск, намеквайки, че все още може да се спре процеса по оттегляне. „Това е най-позитивното решение”, продължи президентът на ЕК.

Европейски официални представители реагираха със съжаление за станалото.

Това е най-голямото поражение на правителство в парламента, като 118 гласа „против” дойдоха от партията на Тереза Мей. Създава се още повече напрежение около вота за „Брекзит” и лидерът на опозицията Джереми Корбин поиска вот на недоверие.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.