ФИФА започва разследване срещу Унгария заради расисткото поведение на публиката в мача срещу Англия

Поведението на феновете на Унгария бе заклеймено като недопустимо от премиера Борис Джонсън, селекционерът Гарет Саутгейт и водачът на опозицията Кейр Стармър

ФИФА ще почне разследване на скандалите по време на световната квалификация между Англия и Унгария вчера в Будапеща. “Трите лъва” спечелиха с 4:0, но играчите бяха демонстративно обиждани на расистка основа, феновете използваха “маймунски звуци” по адрес на един от голмайсторите на тима Рахийм Стърлинг, както и Джуд Белингам.

Също така те бяха замервани с различни предмети от трибуните и най-вече пластмасови чашки. Това предизвика бурни реакции на Острова, а след срещата поведението на феновете на домакините бе заклеймено като недопустимо от премиера Борис Джонсън, селекционерът Гарет Саутгейт и водачът на опозицията Кейр Стармър

. “ФИФА категорично отхвърля всяка форма на расизъм и насилие и има много ясна позиция на нулева толерантност към такова поведение във футбола. ФИФА ще предприеме адекватни действия веднага щом получи доклади от мачове, свързани с вчерашния мач Унгария-Англия,” се казва в краткото съобщение от футболната централа.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.