Зеленски отиде на фронта и се срещна с украинските военни, които се сражават на първа линия

Според редица наблюдатели това означава, че военните действия вървят наистина добре за Украйна след като самият президент за първи път от началото на войната посещава Запорожка област, където реално е фронта на войната. Вижте още..

Украинският президент Вoлoдимир Зеленски замина за Запорожка област за първи път след инвазията на Русия в Украйна. Той публикува снимка от посещението си на предните позиции на украинските военни в Запорожка област.

„Отидох с началника на кабинета си на изток. Бяхме в Лисичанск (в Луганска област), бяхме и в Соледар (в Донецка област). Гордея се с всички, с които се срещнах, с всички, на които стиснах ръцете, с всички, с които се свързах и бях изразил подкрепата си.

Ние донесохме нещо за военните. Няма да се спирам подробно на това. А има и нещо, което донесохме от тях за вас. Това е важно - донесохме ви доверие", каза Зеленски. Той се срещна и с украинци, избягали от войната в Запорожка област:

"Разговаряхме за възстановяването на изгубените документи, както и за осигуряването на жилища на вътрешно разселените лица. Ние със сигурност ще решим тези въпроси. Убеден съм, че хората, които са напуснали градовете си заради войната, със сигурност ще се върнат у дома", подчерта Зеленски.

Това е второто официално работно посещение на президента, извън Киевския регион, за повече от 3 месеца. Украинската агенция УНИАН припомня, че Зеленски е пътувал до Харков в края на май и е посетил предните позиции на украинските военни в региона.

В началото на април украинският президент посети и Буча, където бяха открити доказателства за масови убийства на цивилни граждани от руските войски.

Назад

Още новини

Новините не се заредиха. Моля, опитайте отново.
Няма повече новини за показване.